1 winter
01 / 01

1 winter

Corporate Template

Read More
Понеділок, 19 грудня 2016 16:43

ОСББ

СТАТУТ ОБ’ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

СКАЧАТИ

ЗАКОН УКРАЇНИ Про об'єднання співвласників  багатоквартирного будинку 

СКАЧАТИ

Правила проверки финансово-хозяйственной деятельности правления ОСМД

Правила управлением общим имуществом в домах ОСМД


Перелік об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів


Щодо включення до внеску на послугу з утримання будинку та прибудинкової території технічне обслуговування газової системи

Згідно з наказом Міненерговугілля від 10.05.2018 року № 250 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в тарифі газорозподільних підприємств не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ВБГС) житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Украйни від 27.07.2018 року № 190 «Про затвердження Обов'язкового переліку робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території» затверджено Обов'язковий перелік робіт (послуг):

 1. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем (водопостачання; водовідведення; теплопостачання; гарячого водопостачання; зливової каналізації; електропостачання; газопостачання).

 2. Технічне обслуговування ліфтів.

 3. Обслуговування систем диспетчеризації.

 4. Обслуговування димових та вентиляційних каналів.

 5. Технічне обслуговування систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності).

 6. Поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), та іншого спільного майна багатоквартирного будинку.

 7. Поточний ремонт внутрішньобудинкових систем (водопостачання; водовідведення; теплопостачання; гарячого водопостачання; зливової каналізації; електропостачання; газопостачання).

 8. Поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності).

 9. Прибирання прибудинкової території.

 10. Прибирання приміщень загального користування (у тому числі допоміжних).

 11. Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами.

 12. Дератизація.

 13. Дезінсекція.

 14. Придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку.

Відповідно до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил безпеки систем газопостачання, затвердженим наказом Міненерговугілля України від 15.05.2015 № 285, на власників та управителів будинків покладено обов’язок та відповідальність за забезпечення належного технічного стану та використання систем газопостачання. Невиконання цих вимог є підставою для повного відключення від газопостачання.


До уваги керівників ОСББ

Нагадуємо Вам, що на дворі зима, що супроводжується снігопадами. Тому, звертаємо Вашу увагу на те, що прибудинкова територія Вашого будинку повинна бути у належному санітарному стані. Для цього необхідно проводити своєчасне прибирання снігу та посипання посипним матеріалом підходів до під’їздів, тротуарів, доріжок навколо будинку та внутрішньо квартальної дороги на прибудинковій території.

Також, повідомляємо Вам, що відповідно до статті 5 розділу ІІІ Правил благоустрою міста Нікополя, забезпечення чистоти і належного санітарного стану прибудинкових територій ОСББ здійснюється на межі закріпленої для прибирання території:

 • для багатоповерхових житлових будинків, ОСББ (вище триповерхових будинків) - від фундаменту будинку до пішохідного тротуару, чи шосе, площі, автошляху, але не менш 20 метрів, чи до межових границь з прилеглим будинком чи іншим об’єктом , якщо дана територія не закріплена відповідно до чинного законодавства;
 • для багатоповерхових житлових будинків, ОСББ (до триповерхових будинків) - від фундаменту будинку до пішохідного тротуару, чи шосе, площі, автошляху, але не менш 10 метрів, чи до межових границь з прилеглим будинком чи іншим об’єктом якщо дана територія не закріплена відповідно до чинного законодавства.

У разі несвоєчасного виконання вищезазначених заходів, інспектори комунального підприємства «Муніципальна варта» складатимуть протоколи про адміністративне правопорушення. Розмір штрафу становить від 850,00 грн. до 1700,00 грн.


До уваги співвласників ОСББ

Відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. 
Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об’єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.

Відповідно до типового статуту ОСББ, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства 
27 серпня 2003 року № 141(у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 вересня 2015 року №238) правління (ініціативна група) не менше ніж за 14 днів до дати проведення загальних зборів вручає кожному співвласнику під розписку або направляє рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в будинку, письмове повідомлення про проведення загальних зборів. У повідомленні про проведення загальних зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.

Час і місце проведення загальних зборів обираються зручними для більшості можливих учасників зборів.

У загальних зборах мають право брати участь усі співвласники. Інтереси співвласника, який особисто не бере участі в зборах, може представляти його представник, який у такому разі має право голосувати від імені такого співвласника.

Загальні збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.

      До виключної компетенції загальних зборів належать:

 • затвердження Статуту об’єднання, внесення змін до нього;
 • обрання членів правління об’єднання;
 • питання про використання спільного майна;
 • затвердження кошторису, балансу об’єднання та річного звіту;
 • попереднє (до їх укладення) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує, а також договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників чи їх частина;
 • визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників;
 • прийняття рішення про реконструкцію та ремонт будинку або про зведення господарських споруд;
 • визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління;
 • визначення обмежень на користування спільним майном;
 • обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном будинку повністю або частково асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку;
 • прийняття рішень про заснування інших юридичних осіб або участь у товариствах.

Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту, є обов’язковим для всіх співвласників.

Рішення загальних зборів мають вищу юридичну силу щодо рішень інших органів управління об’єднання. Загальні збори своїм рішенням можуть у будь-який час скасувати або визнати таким, що втратило чинність, рішення будь-якого іншого статутного органу об’єднання, зокрема, правління та ревізійної комісії (ревізора) об’єднання.

Рішення загальних зборів оприлюднюється шляхом розміщення його тексту в місцях загального користування будинку.

Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та за власний рахунок робити з них копії та виписки.

Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.


Шановні голови та керівники ОСББ!

Рішенням Нікопольської міської ради від 22.06.2018 № 83-37/VII затверджено Програму сприяння ефективному розвитку багатоквартирних будинків у місті Нікополі на 2018-2023 роки. Метою Програми є покращення комфорту проживання мешканців будинків через проведення ремонтів багатоквартирних будинків на умовах співфінансування.

Будинки які співфінансуються

Частка співфінансування місцевого бюджету

Частка співфінансування співвласників будинку

Співфінансування на 2018

- Будинки які вийшли в ОСББ до вступу Закону України від 14.05.2015 р. № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» в дію та до моменту виходу не отримували ремонтів

- Будинки, які на час затвердження Програми самостійно не визначились із формою правління будинком

- Виготовлення та експертиза ПКД на проведення капітального ремонту елементу будинку

 

- Проведення ремонту елементу будинку

(шляхом надання фінансової підтримки з місцевого бюджету)

- Оплата послуг технічного нагляду за проведенням робіт

1-поверхові

2-поверхові

97-99,5      

97-99,5      

Не менш 3-0,5

Не менш 3-0,5

Співфінансування на 2019-2023(%)

1-поверхові

85-97

15-3

2-поверхові

55-75

30-5

3-поверхові

50-70

50-30

4-поверхові

45-65

55-35

5-поверхові

40-60

60-40

6-поверхові

35-55

65-45

9-поверхові

30-50

70-50

Порядок відбору поданих заяв від управителя на отримання підтримки та спів фінансування

Заяви на 2019 та наступні роки, на співфінансування, ремонтів багатоквартирних будинків подаються у ІІІ кварталі поточного року, але не пізніше ніж 30 жовтня довідділ внутрішньої політики та взаємодії з громадськістю .

Після погодження пропозицій та обрання черговості будинків, щодо співфінансування за цією Програмою на наступний рік, постійною комісію міської ради з питань міського господарства та енергозбереження, в порядку черговості, об’єкти співфінансування вноситься окремим додатком до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Нікополя, та затверджуються разом із Переліком завдань і заходів Програми розвитку житлово-комунального господарства м. Нікополя на наступний рік.

Пріоритетні напрямки ремонтів та відсотків співфінансування:

ремонт мереж електропостачання; ремонт мереж водопостачання, каналізації та випусків; ремонт димових та вентиляційних каналів; ремонт ліфтів; ремонт козирків над входами в під’їзд; ремонт цоколів, вимощення; ремонт міжпанельних швів ремонти покрівель;

При розгляді поданих заяв перевага надається:

- аварійності елементів багатоквартирного будинку;

- більшому відсотку співфінансування від співвласників.

Для участі у Програмі та для отримання співфінансування на проведення робіт необхідно подати:

 1. Заяву на ім'я міського голови (додаток 1);

2 Копію протоколу загальних зборів співвласників про згоду на співфінансування обраного виду робіт;

 1. Довідку про житлові будинки (назва вулиці, номер будинку, рік введення в експлуатацію), що надається на розгляд для співфінансування;
 2. Акт обстеження житлового будинку із фотофіксацією;
 3. Дефектний акт, проектно-кошторисну документацію;
 4. Довідку з банку про наявність на рахунку коштів на співфінансування робіт.


Шановні голови та керівники ОСББ!

04-05 жовтня 2018 року в місті Києві ТОВ «Інститут Укржитлоексплуатація» проводить семінар з метою обговорення практичних аспектів реалізації Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та нормативно-правових актів, що розроблені на виконання цього закону.

Детальна інформація в електронному вигляді розміщена на http://Ukrgitlo.org/

Реєстрація учасників та довідки за телефонами:044-233-38-53, 050-411-45-66.


Шановні голови та керівники ОСББ!

У 2018 році в м. Нікополі збільшилась кількість змій, які переміщуються в глиб міста. Для запобігання появи змій у Ваших будинках, рекомендуємо Вам провести своєчасну дератизацію та дезінфекцію підвальних приміщень багатоповерхових будинків.


Капітальний ремонт для будинків ОСББ

На сьогодні в Нікополі зареєстровано 548 об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Це добре, коли мешканці мають право самостійно відповідати за свій будинок. Та самотужки вирішувати питання капітального ремонту багатоповерхівок мешканці не можуть. Тому міська влада запропонувала програми співфінасування, спрямовані на капітальний ремонт та енергоефективність саме для будинків, які створили ОСББ.

Але існувала проблема виділення коштів на капітальний ремонт для ОСББ, які були створені до 2015 року. Щоб її вирішити було проведено ряд нарад за участю міського голови Андрія Фісака. І механізм фінансування було знайдено.

Такі будинки, а також будинки, які знаходяться в аварійному стані, будуть ремонтувати за програмою 1 к 99 тобто: 1 відсоток від суми ремонтних робіт заплатить ОСББ, решту, 99 відсотків, оплатять з міського бюджету.

Прес-служба міської ради


Шановні голови та керівники ОСББ!

Пропонуємо Вам прийняти участь у форумі-виставці «PRO ефективність 2,0», що відбудеться в м. Миколаєві на території Соборної площі з 8 по 10 червня 2018 року. Для отримання більш детальної інформації Ви можете зателефонувати за номером (050) 191-50-99 (Юрій Гусаков).


Увага! В Нікополі починається конкурс «Чисте місто»!

Відповідно до розпорядження міського голови від 31.05.2018 року №139-р в місті Нікополі з 1 червня 2018 року оголошено міський конкурс «Чисте місто». Подання (заяви) з інформацією про учасника, кольорові підписані фотографії із вказівкою дати зйомки чи кінозйомки об’єкту конкурсу  подають керівники об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, голови квартальних комітетів, мешканці приватних будинків, юридичні, фізичні особи до відділу внутрішньої політики та взаємодії з громадськістю Нікопольської міської ради (вул. Електрометалургів, буд. 3-а, кабінет  № 34) або на електронну адресу: osbbosn@gmail.com в термін до 15.08.2018 року. Матеріали, подані пізніше зазначеного терміну або не правильно оформлені, чи оформлені не в повному обсязі, комісією не розглядаються.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням.


Шановні голови та керівники ОСББ!

Пропонуємо Вам прийняти участь у семінарі з метою обговорення практичних аспектів реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що відбудеться 2-6 липня 2018 року в м. Одесі.

Детальна інформація в електронному вигляді розміщена за посиланням: http://Ukrgitlo.org/

Реєстрація учасників та довідки за телефонами: 044-233-38-53, 050-411-45-66


Шановні голови та керівники ОСББ!

Пропонуємо Вам прийняти участь у навчальному семінарі на тему «Формування нової системи управління багатоквартирними будинками в умовах законодавчих змін», що відбудеться 25 липня 2018 року в м. Києві.

Детальна інформація в електронному вигляді розміщена за посиланням: http://www.imm.in.ua

Контактна особа: Ошийко Костянтин Володимирович -093-392-16-22

Посилання: http://www.imm.in.ua/ru/event/семінар-практикум-формування-нової/

Read 22286 times

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00